whatssapp işeltmerl için yeni özellik test ediyor.

Whatsapp yeni bir  iş mesajlaşma sitemini  test etmeye başladı. Birkaç şirket ile birlikte yürütülen bu projede , işletmelere kullanıcılar ile direkt iletişim kurabilecekleri bir arayüz yada APİ oluşturulacak.

whatsapp yeni özellik peşinde

Whatsapp CEO’su Jan Koum geçen yıl yapmış olduğu açıklamada , ücretsiz mesajlaşma uygulmasını işletmelerin kullanımına sunarak bu kanaldan önemli bir gelir elde etmeyi hedeflediklerini söylemişti. Bu yeni whatsapp özelliği ile , işetmelerin tüketicilerle direkt iletişim kurabileceğini de sözlerine eklemişti.

WhatsApp, geçtiğimiz yaz, ToS ve gizlilik politikasını güncelleme planlarını açıkladı ve mesajlar için uçtan uca şifrelemeyi uygulamaya koyacağını ve böylece iş sohbet özelliklerini test edebileceğini söyledi. Şirket ayrıca, ana şirketleri  Facebook’la koordinasyonunu daha da arttıracağını  duyurmuştu.

Paraya çevirme mücadelesi

WhatsApp yeni yaklaşımı ile birazda risk alıyor olabilir.

Strategy Analytics’in baş analisti lan Lepofsky, “Tüketici ve iş uygulamalarını bir araya getirirken, her zaman hassas bir denge oluşturmak gerektiğini” vurguladı.

E Commerce Times gazetesine verdiği demeçte, “Bir yandan, akşam yemeği planlarını tartışırken bir restoranla doğrudan iletişim örneğindeki gibi bir etkileşim kurabileceği için değerli bir özellik olabilir ” derken ;  “Öte yandan tüketiciler, özellikle de kendilerini hiç ilgilendirmeyen  eklamlar yayınlarlarıyla bu işten soğuyabilirler” dedi.

Whatsapp yeni özelliğinin testini ne zaman bitirir bilmiyoruz ama , ben ikide bir bilmediğim bir yerden telefonuma whatsapp’dan mesaj gelmesinden pek hoşlanmayacağımı garanti ediyorum.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın