Uykulu araç kullanmak sürücü için de etraftaki diğer araç kullanıcıları için de oldukça tehlikeli olabilir. Araç kazalarının çoğunlukla sürücü hatası sonucu meydana geldiğini düşünürsek uykulu araç kullanmak da bu kazalara göz göre göre davetiye çıkarmak olur. İşte Steer tam böyle kazaların önüne geçmek için geliştirilmiş bir bileklik.

Cihazın iki farklı uyarısı var

Steer’i bileğinize takmak dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok. Cihazda sürekli kalp atış hızınızı ve deri iletkenliğinizi ölçen 16 sensör bulunmakta. Kalp atışınız düşmeye başladığı zaman cihaz derinize güçlü bir titreşim gönderiyor ve sarı bir ışık yakıyor.

Kalp atış hızınız bu uyarıya rağmen düşmeye devam ederse cihaz uyumaya başladığınızı düşünerek sizi bir elektrik şokuyla sarsıyor. Bu elektrik şoku sayesinde vücudunuzda bulunan korstisol , serotonin gibi hormonlar artıp azalarak daha ayık hissetmenizi ve kalp atışınızın normale dönmesini sağlıyor.

Her ne kadar böyle bir durumda araç kullanmaya devam etmek riskli olsa da cihaz en azından uyuyacak bir yer bulana kadar size gereken ayıklığı sağlayacaktır. Cihaz 100 dolar civarında  ve Kasım ayında satışa açık olacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın