Teknoloji son hız gelişirken , hayatımızı da aynı şekilde değiştiriyor. Akıllı spor cihazları ve uygulamalar spor alışlanlıklarımızı da farklılaştırıyor.

Giyilebilir birkaç cihaz 2017 yılında adlarından epey söz ettirdi. Bunlar RunsCribe ve Athos.

RunsScribe :

Koşu, teknolojik gelişmeleri bolca gördüğümüz, GPS tabanlı saatler ve fitness trackerlar de dahil olmak üzere giyim eşyaları ile gittikçe yaygınlaştığını ispatlayan sporlardan biridir, ancak RunScribe şimdiye kadar geliştirilen en iyi giyilebilir fitness yazılımı olduğunu iddia ediyor. Runscribe’ı vücudunuza bağlamak yerine koşu  ayakkabılarınıza bağlıyorsunuz. Yeni başlayanlar için, RunScribe, koşu simetrini izleyerek, koşu stroku, sola karşı sağ ölçümler, darbe şoku ve daha fazlasını size iletilmesini  sağlıyor. Ayrıca, antrenmanınızdan en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olmak için, adım hızı, iletişim süresi, uçuş oranı ve hareket profili ayrıntılarıyla ilgili çok sayıda metrik bilgileri sunuyor.

Giyilebilir fitness cihazı
Athos

Fitness düzeninizde  köklü değişimler yaratabilecek giyilebilir bir uygulama. Kapsamlı bir biyometrik veriyi izleyebilen, performansınız hakkında ayrıntılı bilgi veren akıllı giysilerden biri.  Athos, kaslarınızın ne kadar çalıştığını , kalbinizin ne kadar zorlandığı  ve daha bilgileri sağlamak için  akıllı telefonunuza bağlanabilen, sorunsuz entegre edilmiş biosignal sensörleri kullanıyor. Tasarımcılar doğru egzersizleri doğru yoldan yapabilmenize yardımcı olabileceğini iddia ediyor.O kadar ki Athos ile  squat rafına her bastığınızda veya bir deadlift uyguladığınızda doğru kaslarınızın çalışıp çalışmadığını  görebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın