Samsung bu senenin başlarında çıkardığı Galaxy S8 telefonunda kullanıcıları pek de memnun etmeyen bir dizayn hatası bulunuyordu. Parmak izi okuyucusunun önde değil de arkada kameranın yanında oluşu büyük bir çoğunluk için kullanışsız bir dizayn seçimiydi.

KGI Securities’in söylemine göre bu kullanışsız dizayn bir süre daha bizlerle kalacak. KGI’nin paylaşımına göre Samsung parmak izi okuyucusuna gelecek sene çıkacak Samsung Galaxy S9 telefonunda da arkada yer verecek , ve tüm ekranda işlev gösterecek bir parmak izi okuma sistemini Samsung Galaxy Note 9 telefonuyla birlikte çıkaracak.

Şuanki parmak izi okuyucusu oldukça kullanışsız bir bölgede bulunsa da büyük ihtimalle bu ekran içinde bir okuyucu geliştirmenin zorluğundan dolayı yapılan bir son dakika değişikliğiydi. Bu sorunla yüzleşen tek marka Samsung da değil. Akıllı telefon üreticileri ekranı genişletmeye ve çerçeve faktörünü gittikçe ortadan kaldırmaya çalıştıkça telefonun butonlarının başka bir yere taşınması ya da ekranın içinde işlev gösterecek bir sistem oluşturulması gerekiyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın