500.000’den fazla kişi şimdiden yeni Tesla Model 3 için depozitoları verdiler. Aracın şu andan itibaren haftada 5000 tane ve 2018 itibariyle de haftada 10.000 tane üretilmesi planlanıyor. Tesla’nın kurucusu Elon Musk aracın fiyatına göre şuan hem elektrikle hem de benzinle çalışan arabaların içinde en iyisi olduğunu söyledi ve aracın elektrikli araç dünyasında oldukça büyük bir etkisinin olacağına inandığını belirtti.

Diğer Tesla modellerinden oldukça ucuz

Yeni araçlar 35.000 dolardan başlayan fiyatlarıyla Tesla’nın 80.000 dolarlık X ve S modellerinden bir hayli ucuz. Daha yüksek menzilli öncülerinden küçük ve daha az seçeneğe sahip araç yine de araç bilgisayarları ile döşenmiş ve Musk gelecekte kendi kendini süren bir arabaya dönüşebileceğini söylüyor. Fakat Musk aynı zamanda bir sürü parçanın başka ülkelerden temin edilmesinin küçük aksilikleri bile büyük sorunlar haline getirdiğini söyledi. Geleceğe dönük önemli planlarının bu aksilikler yüzünden gecikmeye uğradığını belirtti.

Elektrikli araç dünyasında bir devrim yaratabilir

Araca ilk sahip olanların çoğunluğu markanın çalışanlarından oluşuyor. Aracı alma talebinde bulunanların çoğuna araçlarını ancak gelecek sene alabilecekleri söylendi. Tesla Model 3‘ün yoğun satışları otomobil dünyasında elektrikli araçlara karşı yöneltilen bakışın oldukça değişmesine sebep olabilir. Musk bir süre sonra geçmişe baktıklarında aracın iPhone gibi cep telefonu ve elektronik dünyası üzerinde çok büyük etkiye sahip olmuş bir cihazla karşılaştırılacağına inandıklarını söyledi.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın