Microsoft Windows 10 Fotoğralar uygulamasına Google Fotoğraflara benzer özellikler taşıyan daha kullanışlı yenilikler getirmeyi planlıyor.

Sınıflandırma seçenekleri oldukça bol

Windows Central’ın paylaşımına göre dev yazılım şirketi OneDrive’daki tüm fotoğrafları yapay zekayla tanımlayan ve sınıflandıran bir akıllı arama özelliğini test ediyor. Yeni özelliklerle birlikte fotoğraflar renklerine , yüzlere , çekildikleri aylara ve bunun gibi diğer kategorilerde sınıflandırılacaklar. Yeni güncellemede uygulamaya girdiğiniz an sağ üst köşede bir arama çubuğuyla karşılaşıyorsunuz. Çubuğa tıklayarak endeksleme sürecini başlatıyorsunuz , her fotoğraf başına endekslenme süresi yaklaşık bir saniye. Yapay zeka sistemi endekslediğiniz fotoğraflarla doldurmaya başladıkça karşınıza önerilen bazı taglar veya cisim isimleri çıkmaya başlıyor. Arama çubuğundayken X’e bastığınız zaman normal fotoğraflarınıza geri dönüyorsunuz ve aramalarınız siliniyor. Endeksleme işlemi Cloud üzerinde değil de lokal olarak gerçekleştirildiği için işlem oldukça hızlı işliyor.

Microsoft hala özelliklerin akıcılığını test ediyor fakat büyük ihtimalle eylüldeki Fall Creators güncellemesinden sonra kullanıma açık olacaktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın