LG gelecek senenin kış olimpiyatlarına hazırlanırken yeni robotlarını Güney Kore’nin en büyük havaalanında deniyor. Bugünden itibaren Seoul’s Incheon Uluslararası Havaalanı LG’nin iki yeni robot prototipine ev sahipliği yapacak. Yeni robotların ismi Havaalanı Rehber Robot ve Havaalanı Temizleme Robotu. Robotların açıklaması ilk olarak CES Fuarı’nda LG tarafından yapılmıştı.

Rehber Robot

Robotlar isimlerinden beklediğiniz şeyleri yapıyor. Rehber Robot yolculara yönlerle ve kalkış zamanıyla ilgili bilgilendirmede bulunmaya hazır bir şekilde terminallerde dolaşacak. Korece  İngilizce , Çince ve Japonca olmak üzere 4 dil konuşabilen robot aynı zamanda yolcuların uçağa biniş kartlarını okuyup onlara giriş kapısına kadar rehberlik edebilecek.

lg airport guide robot ile ilgili görsel sonucu

Temizleme Robotu

Temizlik Robotu ise en sık temizlik gerektiren yerleri algılayıp lokasyon verilerini kaydedecek ve bölgeye giden en kestirme yolları hesaplayabilecek.

lg airport cleaning robot ile ilgili görsel sonucu

Robotların CES Fuarı’ndaki tanıtımını görmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz ( Robotların tanıtımı 01.30 saniyede ) .

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın