HTC sadece Çin piyasasına özel çıkaracağı kendi kendine yeten Vive VR headseti için Qualcomm’la ortaklık yapıyor. Vive Standalone olarak adlandırılan headset özel bir cihaz ve HTC’nin Viveport platformundaki uygulamaları çalıştırıyor.

Vive Standalone

Snapdragon 835 çiple güçlendirilen cihaz Qualcomm’un hepsi bir arada tasarımından örnek alınarak yapılmış . Qualcomm’un VR deneyiminiz sırasında etrafa sadece bakmakla kalmayıp aynı zamanda etrafta geze de bilmenizi sağlayan  ters-yüz pozisyonal izleme özelliği de bu yeni headset’in içinde var. Vive Standalone’un fiyatı , spesifik özellikleri hakkında bilgimiz olmasa da bu bilgiler önümüzdeki aylarda yavaş yavaş paylaşılacaktır. Yeni headset dış görünüş olarak çok benzeseler de HTC’nin Daydream headsetinden farklı olacak.

İlgili resim

Yeni haber Oculus’un Xiaomi ile birlikte yine Çin piyasasına özel hepsi bir arada headset çıkaracağı dedikodularından kısa süre sonra çıktı. Fakat Oculus’un aksine HTC Çin’de bir altyapıya sahip. Yine de bağımsız , hepsi bir arada , bir headset VR deneyimini yaşamak için ekstradan özel bir ekipman da almak istemeyen müşteriler için yeni bir market oluşturacaktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın