Wrixo medikal geçmişinizi ve sağlık bilgilerinizi saklayabileceğiniz yeni bir bileklik. Bilekliğin asıl amacı sizin başınıza bir şey gelmesi durumunda ve ihtiyaç duyulan zamanda siz bu bilgileri paylaşıcak durumda olmadığınızda bu hayati bilgilerin gerekli kişilere ulaştırılması.

Aynı zamanda su geçirmez olan bileklik bir QR kodu ya da bilekliğin içine yerleştirilmiş bir NFC çip  yardımıyla bilgileri karşı tarafa aktarıyor. QR kodu doktorlar tarafından scan edilerek , NFC çip’de acil bir durumda yardımcı olmak isteyen kişilerin NFC ile etkinlik gösteren telefonları sayesinde bilgiyi karşı tarafa aktarabiliyor.

Wrixo’nun bilgiyi saklama alanının bedava ve aylık 6 dolarlık aşamaları var. Bir etiket bilekliği kolyeye ve anahtarlığa da dönüştürebiliyor. Çeşitli engelleri yüzünden asistan köpeklerle gezen insanlar için de bilekliği köpeğin tasmasına takmayı sağlayan klipsler var.

Bileklik için Wrixo’nun internet sitesinde şuan ön şipariş verilebiliniyor. Bilekliğin ileriki zamanlarda acil durumlar için gerçekten bir hayat kurtarıcı olacağı düşünülüyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın