2010’da çıkarılan Google Instant özelliği bugün kullanımdan kaldırıldı. Özellik siz kelimeleri klavyeye girerken altta çıkan önerilerle birlikte aynı zamanda sayfanın yenilenip size bazı sonuçlar göstermesini sağlıyordu. Özellik sonuca ulaşma sürecini hızlandırmak ve yavaş yazan kullanıcıların işini kolaylaştırmak için çıkartılmıştı.

google instant ile ilgili görsel sonucu

Mobil cihazlar üzerinde bilgisayarda olduğu kadar kullanışlı olmayan özelliğin kaldırılmasındaki en büyük sebep artık Google’da yapılan aramaların büyük bir çoğunluğunun mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor olması. Artık kullanıcılar kendilerine gösterilen önerilerle ilgili sonuçlara önerilenin üzerine tıklayarak ulaşabilecek.

SOS alarmı özelliği

Bu Google’ın değiştirdiği tek şey de olmayacak. Bazı verilere göre Google bir SOS alarmı özelliği üzerinde çalışıyor. Amaç kullanıcıların zamanının kısıtlı olduğu durumlarda sonuca ulaşma sürecini hızlandırmak. Özellik aynı zamanda her türlü acil durumla ( doğal veya beşeri afetler ) ilgili önemli bilgiye hızla ulaşmanızı sağlayacak. Google aynı zamanda orjinal blogunda haritaları , yeni haberleri , acil duru numaralarını , belli başlı kelimelerin çevirilerini göreceğinizi belirtti.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın