Herkesin maillerle ilgili pişmanlıkları vardır. Bazen sarhoş olup hiç yazılmaması gereken şeyleri hiç söylenmemesi gereken kişilere gönderdiğiniz zamanlar mutlaka olmuştur. Sebebi ne olursa olsun herkes bir şekilde yanlış bir mail göndermiş ve keşke geri alabilseydim demiştir. İşte artık gönderdiğiniz mailleri geri almanız mümkün. Aslına bakarsanız 2016 yılından beri mümkün olmasına rağmen çoğu insanın hala bu özellikten haberi yok. Sadece Gmail kullanıcıları için geçerli olan özelliğin adı Undo Send ( gönderiyi geri alma ) .

Nasıl etkinleştirilir?

Özelliği kullanabilmek için ilk olarak ayarlardan etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken şey ilk olarak Gmail hesabınıza girmeniz. Sağ üst köşedeki dişli çark sembolüne tıklayıp altta çıkan seçeneklerden ”Ayarlar”ı seçin. Önünüze bir dizi ayar çıkacak. Orada ”Gönderiyi geri al” kısmındaki etkinleştir butonuna basıp saniyeyi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. En az 5 en fazla 30 saniyeye kadar ayarlayabiliyorsunuz. Özelliği etkinleştirdikten sonra maillerinizi gönderdikten sonra karşınıza sarı bir kutuda iletiniz gönderildi geri al ve iletiyi göster yazıları çıkacak. Geri al yazısına basarak gönderinizi geri almanız mümkün fakat yazı orada ancak belirlediğiniz süre boyunca kalabiliyor.

Şimdi düşünce pek en fazla otuz saniye orada kalacak olması pek de güven verici olmasa öyle bir durumda gerçekten kullanışlı olacaktır.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın