facebook yeni bir video chat cihazı üzerinde çalışıyor

Facebook daha önce Amazon, Google , Apple ve Microsoft saflarına katmak üzere akıllı bir hoparlör üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Ancak şirketten yeni gelen haberlere göre , Facebook şimdi görüntülü sohbet yapabileceğiniz akıllı bir cihaz üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış.

Kısa süre önce Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Facebook akıllı görüntülü sohbet cihazı ile epey ses getirmeyi planlıyor.

Evlere Odaklanacak

Habere göre , video chat cihazı öncelikli olarak evlere ve ev kullanıcılarına odaklanacak. Donanım şirketin deneysel Building 8 Lab’ında geliştirilmekte. 15 inch lik dokunmatik ekrana sahip olacak olan cihaz , önümüzdeki yıl F8 Developer Toplantısında gün ışığına çıkacak.

Bir ekranın yanında bir de akıllı kamera teknolojisi de içerebileceği söylenen cihaz önümüzdeki günlerde çokca konuşlacak gibi. Akıllı kamerasının neler yapabileceği tartışılmakla beraber, geniş açı bir kameraya sahip olacağı tahmin ediliyor. Kişileri belirli bir açıdan tarayıp daha sonra odaklanarak kişinin yer değiştirmesine bakmadan kayda devam edeceği söyleniyor. Başka bir görüş ise , kameranın 360 derecelik bir görüş açısına sahip olabileceği yönünde.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın