Facebook Watch ile youtube a rakip oluyor

Facebook Watch ile video çalışmalarını hızlandırıyor. Şirket bugün başlamak üzere Watch adlı bir video özelliğini başlatıyor. Özgün programlar sunacak ve kullanıcıların yayınlarının dışındaki videoları bulmalarını kolaylaştıracakbir özellik bu .

Facebook sadece İzle adlı bir YouTube yarışmacısı ilan etti

 

Facebook’un  aylardır televizyon benzeri benzeri bir uygulama üzerinde çalıştığı söylentileri vardı, ancak Watch, YouTube’a benziyor. Kullanıcıların kendi yayınlarının dışındaki videoları daha kolay bulmalarına izin verirken izleme listeleri oluşturmalarına da imkan sağlayan Watch  ABD’de  Tastemade veya Major League Baseball gibi favori bir sanatçı, marka veya yayıncı tarafından yapılan videoları takip etmenin daha kolay bir yolu.

Özellik, önce ABD’de sınırlı sayıda kullanıcıya ve video yayıncılarına ulaştırılacak Ancak Facebook hala uygulamanın yayına gireceği tam tarihi açılamadı.

Bir göre TechCrunch raporunda , bazı kullanıcılar bu hafta Perşembe gününden itibaren izleme içeriğine ve sekmeye erişebilecek. TechCrunch ayrıca, salt sosyal ağ için orijinal videolar üreten iş ortaklarının, Watch üzerinden “reklam break gelirinin”% 55’ini yapacaklarını ve Facebook’un da % 45’lik bir pay aldığını bildiriyor.

İşin ticari yönünü bir kenara bırakırsak, Facebook’un Youtube sağlam bir rakip çıkardığını söylemek yanlış olmaz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın