Sesli kitap platformu Audible ve köpeklere fısıldayan adam Cesar Millan  köpeklerinize sesli kitap dinletmek adına bedava bir rehber çıkarmak için beraber çalışıtılar. İnsanlara köpeklerini nasıl eğitmeleri ve onlara nasıl bakmalarını öğreten Millan sesli kitapları evde sahiplerinin gelmesini bekleyen köpeklerin sakinliklerini korumaları adına nasıl kullanabileceğinizi gösterecek.

Evde yalnız kalan bazı köpekler sakin kalmakta zorlanabiliyor ve sahiplerinin onları terk ettikleri düşüncesine girebiliyorlar , bu rehber de buna nasıl çözüm getirebileceğinizi size öğretecek. Bedava rehberin adı Köpekler için Audible. Millan’ın Los Angeles’daki Köpek Psikoloji Merkezi’nde yaptığı araştırmalar sesli kitapların köpeklerin stres , depresyon ve evdeki sıkıntılarına karşı somut bir etkisi olduğunu görmüş. 100 gönüllü köpekten 76’sı 4 haftalık bir sesli kitap dinleme sürecinin ardından daha sakin davranışlar sergilemeye başlamışlar. Sesli kitapların köpekler üzerinde müzikten daha fazla bir etkiye sahip olduğu da görülmüş. Gönüllü köpek sahiplerinden bir tanesi evde köpeğini sesli kitapla bırakmanın onu evde birisiyle bırakmak gibi olduğunu söylemiş.

Rehberde sesli kitabın volümünün köpekleri nasıl etkilediği ve kitabın sesinin köpeğin sahibinin sesiyle aynı cinsiyetten olmasının köpekleri nasıl etkilediğinden de bahsediliyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın