Araba uygulamalar fırtınası başladı . Otomotiv şirketleri için  teknolojiyi daha büyük bir oranda kucaklamak için sağlam adımlar atmak an meselesi. Hergün daha fazla otomobil şirketi sayısallaştırma ve dijital ürün ve hizmetleri listelerine dahil etmeye çalışıyor. Alman otomobil üreticisi Audi, detaylı sayısal planlarını Temmuz 2017’de Barselona’da düzenlenen “Zirve” adlı bir etkinlikte ortaya koydu.

Audi’nin en büyük dijital yetkilisi olan Roland Villinger, şirketin “bir teknoloji firması olma” yönünde çalıştığını söyledi. Hindistan’da otomobil şirketleri, müşterileri ile daha iyi bağlantı kurmak ve ürün ve hizmetlerini daha akıllı hale getirmek için dijital hizmetler yayınlıyor. Otomobillerinizi dijital olarak daha iyi donanımlı hale getiren birkaç girişimi listeledik:

Nissan Connect

Nissan Connect 50’den fazla bağlı özellik barındıroyor  ve üç yıllık ücretsiz abonelik ve bir yıllık ilave Nissan Garanti programı ile birlikte sunuluyor. Uygulama, size bakım ve servis zamanınız konusunda uyarı verirken , aşırı hız ve konum paylaşma özelliklerini de barındırıyor.

nissan connect ile ilgili görsel sonucu
Nissan Connect

Hyundai Care

Hyundai Care uygulaması, GPS özellikli teknolojide çalışır ve yol kenarı yardımı, sigorta ve servis zamanı hesaplayıcısı gibi özellikleri bulunmakta. Ayrıca uygulama aracılığıyla bir servis için randevu da alabiliyorsunuz. Uygulama ayrıca, müşterilere servis ve bakım maliyetleri hakkında yaklaşık  bir fikir vermek için işçilik  ve yedek parça fiyatlarını listeliyor.

hyundai care ile ilgili görsel sonucu
Hyundai Care

Ford Owners

Bu uygulama sayesinde, bakım ve servisa işlemlerini ve bakımda yaptırılması gereken şeyleri takip edebilirsiniz. Diğer uygulamalar gibi, yol kenarı yardımı ve müşterilere araçlarıyla ilgili bilgi vererek onları yetkilendiren bir kılavuz olarak da çalışmaktadır. Nasıl yapılır videolarına göz atma, bayileri ve servis merkezlerini bulmak için GPS kullanma seçeneğini de kullanıcılarına sunmaktadır.

ford owners app ile ilgili görsel sonucu
Ford Owners App

Honda Connect

Bu uygulama, periyodik servis uyarıları, on-line servis randevu planlaması da dahil olmak üzere aracın bakımıyla ilgili birçok bildirimi sahibine gönderiyor. İmdat sistemi ile sıkıntılı bir durumda ailnize ve kayıt ettiğiniz kişilere mesaj gönderebiliyorsunuz. Aracın yakıt durumu, yakıt harcama performansı gibi bilgileri de raporlayabilirsiniz.

Bakalım otomotiv sektörü teknolojik yeniliklerde hangi aşamalara ulaşacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın