Bloomberg’in paylaştığı bilgiye göre Apple bu sene , içine yerleştirilmiş  LTE’ye sahip olacak yeni bir Apple Watch çıkarabilir. Bu teknoloji kullanıcılara telefonlarını geride bıraksalar bile cihazın özelliklerinden tam olarak yararlanma imkanı sağlayacak.

Fakat yeni çıkması mümkün olan bu Apple Watch’la ilgili bilinmeyen çok şey var. Apple  hücresel veriye sahip ve hücresel veriye sahip olmayan iki iPad çıkarıp sahip olanı daha pahalıya sattığı gibi yeni Apple Watch’da da buna benzer bir satış uygulayabilir. Yeni saat büyük ihtimalle ek bir veri planına  ve ne sürekli aynı yakınlıkta olmasa da illa ki bazı durumlarda bir iPhone’un desteğine ihtiyaç duyacaktır. Şuanki cihazın bataryasının bir günü zor çıkarttığı düşünülürse yeni cihazda bir batarya sıkıntısıyla karşılaşılabilir.

Tasarım değişikliği gelebilir

Bloomberg yeni saatin görünüşünün aynı veya farklı olacağıyla ilgili bir bilgi vermezken Bloomberg’in bu bilgiendirmesine yorum yapan John Gruber bu sene tamamen yeni bir form faktörünün geleceğini duyduğunu Daring Fireball’da yazdı. Gruber tamamen bir form değişikliğine gidilmesi hakkında çok kesin bilgiye sahip olmasa da saatin iceltilmesi bile büyük bir değişiklik yaratacaktır. Yeni Apple Watch’ın Eylül’de yeni iPhone’la beraber çıkarılması bekleniyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınızı Yazın